مسئله اصلی واقعا چیست ؟

هشدار تاریخی -سیاسی،سه استاد برجسته علوم انسانی کشور ✅مسئله اصلی واقعا چیست ؟

دکتر موسی نجفی – دکتر موسی حقانی – دکتر محمد حسین رجبی دوانی ????بحث جریان شناسی انتخابات ریاست جمهوری

تحلیل هشدار گونه از عبرت های تاریخ نهضتهای اسلامی و نهضت مشروطیت و تاریخ استعمار ????نکته مهم پیرامون عصر پسا استعمار و بحث اساسی “مرکز و پیرامون” در تاریخ جدید بین الملل و نظم جهانی و ارتباط آن با ریشه یابی موضوع تحریم ها

 

⭕️ هشدار تاریخی-سیاسی سه استاد برجسته علوم انسانی کشور واقعا مسئله اصلی چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم هم‌وطنان، جوانان تحصیل‌کرده، و فرهیختگان دلسوز، در این شرایط حساس ضرورت دارد دو نکته مهم را با شما عزیزان در میان گذاریم:

اول اینکه تجربه نهضت‌های دو قرن اخیر ایرانیان علیه سلطه استعمارگران غربی، به ویژه آزمون نهضت بزرگ مشروطیت، مؤید این نکته است که “عرفی سازی ” به همراه سیاه نمایی و یأس در برابر آرمان‌های بلند و اصیل انقلاب، گام اول نفوذ خارجی‌ و خالی نمودن صحنه از کسانی است که همواره به عشق عزت ملی و عظمت کشور در مقابل زیاده‌خواهی‌های اجانب ایستاده‌اند.

هیزم دیگ پلوی سفارت انگلیس، جهل و خوش‌بینی خواص بی‌بصیرتی بود که دل به احسان و دوستی اجنبی بسته بودند و در نهایت دیدیم که همه آن شعارهای آزادی‌خواهانه و به ظاهر مترقی، داس استبداد شد و در دستان قزاقی قلدر قرار گرفت تا همه ثمرات مشروطه را یک‌جا درو نماید و نابود سازد.

دوم، تحریم خارجی معلول علتی ریشه‌دار است؛ علتی که به کوتاه شدن دست بیگانه از کشور برمی‌گردد، همان دستی که در تلاش است تا دوباره سایه سلطه را بر سر این ملت بگستراند.

التماس کردن و توبه نمودن نزد دزد حریص و طماع نه تنها تأثیری ندارد، بلکه او را متوهم می‌سازد تا دامنه خیال باطل و حرص و طمع های واهی خود را در قبال این سرزمین وسعت بخشد. امروز در “عصر پسااستعماری” قرار داریم؛ عصری که جریانی با بنیان‌های علمی نیرومند در غرب نیز به آن اعتراف داشته و معتقد است:

بحث و دعوای اصلی در تحولات بین الملل بر سر همان طرح دوگانه “مرکز ” (غرب سلطه جو) و “پیرامون” (شرق به حاشیه رفته) است. طرحی که انقلاب خمینی کبیر، “معادله شوم” آن را برهم زد و ایرانیان قهرمان را نه در حاشیه و پیرامون غرب، بلکه در برابر و مقابل آن قرار داد. به راستی این همان “صورت مسئله واقعی” است و سایر تعبیرها، تلاشی بیهوده برای انحراف اذهان از ریشه و ماهیت اصلی این “جدال تاریخی” است.

اکنون که پرچم این جریان متعهد به عزت و استقلال و هویت ایران و انقلاب اسلامی در دستان پرتوان سرباز جانباز وطن، دکتر سعید جلیلی قرار گرفته است؛ امید داریم که این سرزمین با همه ظرفیت‌های عظمیش در جایگاه مطلوب و واقعی خود آرام گیرد و خط بازگشت به ذلت دولت اسبق و نگاه تحقیرآمیز «ما نمی‌توانیم‌» ذیل نظریه ” کدخدای جهانی خود مطلق مدار اروپایی – امریکایی ” از مُلک و دیاری دور شود که قدمتی چندهزار ساله و تمدن‌ساز دارد.

دکتر موسی نجفی دکتر موسی حقانی دکتر محمد حسین رجبی دوانی

 

انتشار در:

دیدگاهتان را بنویسید